Grafický náhled ZDARMA u každé objednávky
Nákup se SLEVOU na celý nákup
Bezpečně zabalené při doručení
Výroba tapety dle vlastního rozmeru
Doručení ZDARMA nad 7.000 Kč

 

Latexové tapety na zeď, návod na lepení.

NÁVOD NA LEPENÍ latexové fototapety PDF ke stažení

Lepidlo na latexové fototapety najdete také v naší nabídce ZDE

Materiál a nářadí na lepení fototapety
1. Nádoba na přípravu lepidla
2. Váleček na tapetování
3. Nůž na papír, ořezávač
4. Odměrka, tužka, pravítko
5. Lepidlo na papírové fototapety
6. Štětec na lepidlo
Doporučujeme - fototapety lepte minimálně 2 - 3 osoby.
Příprava podkladu / stěny
1. Stěny pokryté sádrovou omítkou, sádrokartonové stěny a jiné savé povrchy natíráme vhodným lepidlem na tapety.
2. Malované stěny - vyčistíme malířským mýdlem (50-100 g / 1 l vody) směrem zdola nahoru. Přetřeme stěny brusným papírem, abychom usnadnili lepší nanesení lepidla.
3. Stěny, které již byly tapetované - použijeme prostředky na odstranění fototapet. Tapetu navlhčíme pomocí houbičky nebo štětky. Po navlhčení (cca 15 minut) odstraňujeme tapetu pomocí špachtle, začínáme směrem od shora dolů.
4. Pokud naliepame fototapety přes vypínače, je nutné vypnout elektrický proud, demontujeme vypínače a přelepíme jejich izolační páskou.
Příprava na tapetování
1. Během nanášení lepidla bude potřebný stůl, nebo místo na podlaze.
2. Před tapetováním je třeba rozvinout všechny části fototapety, zda nemají chybu, deformaci, zda je správná barevnost a zda jsou všechny části fototapety. Fototapety latexové lepíme na stěnu se založením / přeložením / 1 cm, proto je vhodné před lepením nasucho zkontrolovat spoje.Posúvať jednotlivé části do sebe tak aby Vám seděl vzor.To vše udělejte ještě před samotným lepením.
3. Lepidlo na fototapety je nezbytné připravit podle návodu určeným výrobcem.
tapetování
1. Vybereme si místo, na které chceme nalepit fototapetu. Pomocí pravítka si jemně nastíníme linii okrajů fototapety. Na nanesení lepidla použijeme štětku případně váleček.
2. Fototapety potíráme lepidlem na nepotištěnou část tak, abychom zbytečně dlouho nepřejížděla lepidlem přes fototapetu. Je potredné dodržet stejný čas na vsáknutí lepidla na fototapetu jakož i na stěnu
3. První kus přiložte přesně na označenou linii. Od tohoto kroku závisí celkové nalepení fototapety. Jemně přitiskla fototapetu rukama, až se začne ulpívají na stěnu.
4.Fototapety latexové lepíme na stěnu se založením / přeložením / 1 cm. Válečkem přetíráme fototapetu směrem od shora dolů, a ze středu ven. Přetíráme tak, aby nevznikly vzduchové bubliny, a aby lepidlo vsáklo rovnoměrně. Menší vzduchové bubliny, které se nedají odebírání válečkem by měli zmizet po zaschnutí lepidla.
5. V případě viacčasťových fototapet, jednotlivé části lepíme těsně vedle sebe tak, aby nám vzory navzájem na sebe navazovaly. Zbytky lepidla odtranit jemně pomocí čistého hadříku.
Nejčastější chyby:
V případě, že jsme nechali lepidlo působit krátce na fototapetě, mohou nám vzniknout větší vzduchové bubliny
Rochádzajúce se fotatapety v rukách - lepidlo působilo příliš dlouho, nebo bylo použito nevhodné lepidlo
Kontrola všech částí fototapety okamžitě po doručení zboží ještě před lepením.

Důležité:
Po obdžraní fototapety je potřeba ji zkontrolovat, zda jsou všechny části fototapety, zda je správná barevnost, nebo zda tam nejsou chyby, nebo jiné poškození. Zboží je možné reklamovat pouze kompletní v původním balení. Zkontrolujte si vždy sérii, vzor a barevnost. Zjistěte si, zda zakoupená metráž tapet vystačí na vytapetování určené místnosti. Reklamované zboží nesmí být použit v případě reklamácie.To znamená před samotným použitím zboží je třeba zkontrolovat barevnost, počet kusů a zda jednotlivé díly k sobě patří /pasujú/.V případě že tomu tak není / zboží má vady způsobené výrobou / může kupující zakoupen zboží reklamovať.Jedná se hlavně o fototapety, nálepky a obrazy .. Porovnejte si barevnost více rolí navzájem. V případě stříhání nestříhejte všechny role najednou, ale postupně. V případě, že Vám chybí z nějakého důvodu část fototapety, faktury nebo návodu k použití urychleně nás kontaktujte. Reklamovat lze pouze celé rolky.Reklamácia se nevztahuje na fototapety, které již byly použity (nanesení lepidla na fototapetu, nalepení fototapety na zeď a podobně). Za případné škody, které nastaly při použití fototapety neodpovídáme. Je nezbytné dodržet pracovní postup a použít vhodné lepidlo na fototapety.